
“Al die personages en lijntjes worden bij elkaar gehouden door een flitsende voorstelling met schitterende muziek en inventieve bewegingspatronen, waar ook een aantal figuranten een belangrijk aandeel aan hebben.”
‘Der is beweech, der is dûns en it ferhaal mei dan syn dramatyske kanten ha, der sit de nedige humor yn. […] De fiifde stjer dy’t mist yn de LC-resinsje krijt it stik der by dizzen by.’
Maartje Duin: “Ze willen ons niet, maar hebben ons wel nodig’, zegt hij over Nederlanders. Dat sterke gevoel van ongelijkheid werd nog versterkt toen ik met Pawel in Polen was. Dit is óók Europa.”
Lost in the Greenhouse is het verhaal van de jonge pool Wojtek. Het wordt verteld vanaf het moment dat zijn moeder hem overtuigt dat hij in Polen geen toekomst heeft, tot aan zijn dramatische einde.
Het is ook het verhaal van Freek, de baas van de kassen. Zijn wereld is overzichtelijk. “De mens verschilt minder van de komkommer dan we denken. Beiden gedijen bij veel licht en een goede nachtrust!” Als zijn aantrekkelijke dochter Klaske zich onder de plukkers begeeft is Wojtek niet de enige die voor haar valt. De contouren van een tragische liefdesgeschiedenis beginnen zich af te tekenen. En dat alles tegen de achtergrond van een sterk veranderende samenleving, de toenemende arbeidsmigratie en de dreigende leegloop van het platteland.
Geert Lageveen, geboren en getogen in Drachten en Titus Tiel Groenestege, opgegroeid in Workum, behoren al jaren tot de vaste makers van muziektheatergezelschap Orkater. Samen met componist Radek Fedyk maken zij Lost in the Greenhouse. In de hoofdrollen o.a.: Leopold Witte, Redbad Klijnstra, Maartje van de Wetering en Erik van der Horst.Samen met lokale amateurs, HaFaBra’s uit Friesland en de band o.l.v Radek Fedyk vertellen ze dit meeslepende verhaal in een speciaal voor deze gelegenheid gekweekt decor.
prèmiere 19 april 2018, in de kassen van Kwekerij Hartman, Sexbierum
speellijst 13 april t/m 27 mei 2018
website lostinthegreenhouse.com
adres Hartman Kwekerij, Juckemaleane 10, 8855 XE Sexbierum
Lost in the Greenhouse is een productie van Schouwburg De Lawei en Orkater in samenwerking met De Koornbeurs in Franeker.